E-shop s kvalitním vínem

DOVÁŽÍME
vína od vinařů kteří svou práci dělají trochu jinak

PODÍLÍME SE NA VÝROBĚ
moselských Rieslingů pod značkou Schieferberg

ZASTUPUJEME
tradiční české vinařství Školního statku Mělník s tradicí od roku 1885

Ostatní produkty

Vinařství

Marcus Schneider

Marcus Schneider

Charismatický vinař z německého Pfalze, proslulý Modrými Portugaly, které jsou prý nejlepší na světě... za zmínku stojí též vína bílá, jako je ukázkový Sauvignon Blanc Kaituii nebo Chardonnay Bubenec ve stylu velkých francouzských bílých vín. Přidáme –li jihoafrický projekt Vet ROOi Olifant máme tu jednoho z nejzajímavějších současných vinařů světa…

Nabídka vín
Quantum Winery - Naturální vína

Quantum Winery - Naturální vína

Florian Schumann kdysi herec Shakespearovských her na hradě Rossenburg dnes vinař na plný úvazek, platí v Rakousku za jeden z největších vinařských talentů součastnosti. Jeho vinohrady ve Weinviertelu zabírají rozlohou necelých 1,5 hektaru a jsou složeny z keřů starých 25 - 60 let. Veškeré práce na vinicích probíhají pouze ručně s ohledem na životní prostředí bez použití strojů a herbicidů. Hrozny se sklízí po první mrazivé noci kdy teplota dosáhla alespoň -2 stupňů. Všechna Florianova vína jsou nefiltrovaná, kvašení probíhá spontáně a výsledkem jsou jedinečná vína vyhledávaná sommeliéry michelinských restaurací i gurmány z celého světa.

Nabídka vín
Experimentální vinařství Trejbal ( EWT )

Experimentální vinařství Trejbal ( EWT )

Vína jsou příběhy. Esenciální hloubka i aroma našich vín vzniká s láskou k původním postupům a recepturám, kouzlu nahodilosti i experimentování.Nepotřebují chemicky upravovat, ta pravá "chemie" je v nich. Drzá poezie chutí, punk i Postřižiny. Zkrátka příběh jeko víno, stačí jen naslouchat srdcem. Vegan friendly.

Nabídka vín
SCHIEFERBERG

SCHIEFERBERG

Moselský riesling z malebných vinic nad řekou s tradici na českém trhu již od roku 2010...

Nabídka vín
ŠKOLNÍ STATEK MĚLNÍK

ŠKOLNÍ STATEK MĚLNÍK

Vinařství Školního statku Mělník s tradicí od roku 1885 patří v současné době k nejvýznamnějším vinařským podnikům v Čechách. Na vysoké kvalitě produkovaných vín má zásluhu především populární sklepmistr Vojtěch Kušina jehož práce sklízí dlouhodobě úspěchy v našich i mezinárodních soutěžích v konkureci nejlepších vín světa. Pěstované odrůdy jsou typické pro mělnickou oblast je to především ryzlink rýnský, muller thurgau, sylvánské zelené, rulandské šedé, kerner a z červených potom svatovavřinecké.

Nabídka vín
Zio PORCO WINES

Zio PORCO WINES

Zio PORCO WINES vína z italského Veneta jsou postavena především na místních odrůdách, kdy z červených vín převládá odrůda Marzemino u které vinař dokazuje, že je neprávem podceňovanou.

Nabídka vín
KALAMÁŘ

KALAMÁŘ

Tradiční mělnícký KALAMÁŘ je projektem, který se snaží navázat na tradici lahve typické pro oblast starou 200 let. Filosofií projektu je aby vína v kalamáři byla tím nejlepším z regionu a lahev samotná garantem kvality. V současné době pracují s kalamářem Česká centra po celém světě jako s dárkem pro partnery v daných zemích.

Nabídka vín
Christoph Bauer

Christoph Bauer

Mladý vinař z rakouského Weinviertelu je mimo jiné součástí projektu Der Herr Baumann kde s Florianem Schuhmannem společně tvoří mimořádná vína odrůdy modrý portugal. V jeho historických sklepích, které jsou součástí malebné vesničky Jetzelsdorf naleznete ale především pro tuto oblast typické veltlínské zelené a to i v prémiové kvalitě pod značkou Private, nebo oblíbený gemischter satz zde Gemister Schatz a jako bonus velmi zajímavá naturální vína. Většina produkce je navíc v BIO kvalitě.

Nabídka vín
GIPSY WINES

GIPSY WINES

Parta mladých vinařů z Languedocku, Veneta, Toscany nebo Mosely má na výrobu vína a jeho prezentaci osobitý pohled. Kvalita jejich práce vás mile překvapí...

Nabídka vín
Dreissigacker

Dreissigacker

Rodinné vinařství převzal po svém otci Jochen Dreissigacker společně s bratrem v roce 2005 a ihned ho začal přebudovávat k obrazu svému. Od převážně sladkých komerčních vín přechází na vína prémiová, kdy v odrůdové skladbě převažuje riesling následovaný burgundskými odrůdami. Zásadní je ovšem práce ve vinohradu, kde se nově pracuje koncepčně v ekologickém režimu s ohledem na životní prostředí, což po letech přináší úspěch v mimořádné kvalitě hroznů a optimálnímu zdravotnímu stavu vinohradů. Po vybudování nového vinařství a rozšíření vinic až na 38ha stává se tak značka Dreissigacker prémiovou nejen v Německu o čemž svědčí vysoká hodnocení odborníků z celého světa.

Nabídka vín
Lothar Kettern

Lothar Kettern

Rodinný podnik z moselského Piesportu, převzal mladý vinař Philipp Kettern ve svých 23 letech. S podporou svého otce a ve spojení se slavnou vinařskou rodinou Niepoort přivedl tento mezi nejlepší v zemi.

Nabídka vín
FRANCIE

FRANCIE

VÍNA Z FRANCIE

Nabídka vín

Pokračovaním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.